betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpasRAY ALLEN, 2013’TEKİ O EFSANE ŞUTU ANLATTI!
Eski NBA süperstarı Ray Allen, 2013 NBA Finalleri’nde San Antonio Spurs’e karşı oynanan 6. maçta attığı efsanevi şuttan bahsetti.

Miami Heat’in bir üyesi olarak Allen, takım tarihinin en büyük şutlarından birini sokmuştu.

Spurs’e karşı 95-92 geride oldukları maçta Allen, maçı uzatmaya göndermek için 5.2 saniye kala bir üç sayılık isabet bulmuştu. Çok önemli bir andı, çünkü Heat bu şutta isabet bulmasaydı, seriyi kaybedecekti.

Miami uzatma periyodunda maçı kazanmış ve 7. maçta da kazanarak, o yılın şampiyonu olmuştu. Allen, ESPN ile yaptığı röportajda bu efsane şutu şöyle anlattı:

“Topu almak zorundaydık. Önemli değil, üçlük çizgisinin dışında öylece bekleyemezdim. Aktif katkıda bulunmalıydık, bu yüzden oraya çıkmaya çalışıyordum ve sonra CB (Chris Bosh) bana baktı ve sonra topu bana attı. Ve bana göre, oradaki en büyük andı. Topla o an istediğini yapabilirdi ve ‘Topu bana niye verdin?’ diye sorduğumda ‘Benimle dalga mı geçiyorsun?’ dedi, ‘dünyada başka kimseye vermezdim.'”

Allen, LeBron James’in skoru eşitleme girişimini kaçırmasının ardından, Bosh’ın hücum ribaunduna atıfta bulundu. Allen’ın skoru eşitlediği üçlüğün hücum ribaundını alan kişi, Bosh’tı.

Şuttan bu yana yedi yıl geçmesine rağmen, muhtemelen NBA Finalleri tarihindeki en clutch isabetlerden biri olarak kalacak:

RAY ALLEN, 2013’TEKİ O EFSANE ŞUTU ANLATTI!


About betpas kayıt
betpas kayıt önerdiğimiz güvenilir bir canlı bahis oynama sitesidir.

2 Comments on RAY ALLEN, 2013’TEKİ O EFSANE ŞUTU ANLATTI!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*