betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpasFURKAN SOYALP: ‘TÜRKLER SÜREKLİ STRES ALTINDA’Gaziantep Futbol Kulübü’nün yetenekli oyuncularından Furkan Soyalp adeta patladı.

Türkiye’de yerli oyuncularla yabancı oyuncular arasında oldukça büyük bir uçurumun olduğuna parmak basan Furkan Soyalp; “Yabancıların arabası, evi, ev kiraları, garanti ücretleri her şeyleri hazır. Türkler sürekli stres altında oynuyor. ” dedi.

Yabancı oyuncularla bir probleminin olmadığını ancak yaşanan bu eşitsizliğin kanayan yaraları olduğunu ifade eden Soyalp; “Yabancı oyuncularla bir problemim yok. Sadece tek istediğim eğer yabancı kuralı olacaksa tek istediğim şartlarımızın her konuda eşit olması. Sözleşme, sosyal statü ile alakalı her konuda. Sınırsız yabancı olsun ama Türk oyuncular da aynı şartlarda olsun. Aynı para biriminde olsun. Ya herkes Türk Lirası’nda yapsın ya da yabancı para, hangisiyse onunla olsun.” diye konuştu.

TüRKLER SÜREKLi STRES ALTINDA

“Şu an ben biliyorum ki çoğu futbolcu ses çıkartamıyor. Bir haksızlığa karşı konuşamıyor. Canı yandığı zaman susuyor. Benim hiçbir hakkım yok ki diyor. ‘3 ay için federasyona mı vereceğim’ diyor. Yabancı 3 gün geçsin, federasyona gidiyor. Şartlar aynı olsa bakın görün o zaman saha içerisinde hangimiz daha az stresle oynayabiliyoruz. Yabancıların hiç bir stresi yok. Arabası, evi, ev kiraları, garanti ücretleri her şeyleri hazır. Türk sürekli stres altında oynuyor. Acabalarla dolu, sürekli kafasında soru işaretleri var. ” dedi.

NASIL OYUNCU YETİŞSİN?

Alt yapıdan oyuncu çıkmaması ile alakalıda önemli tespitler yapan Soyalp; “Teknik direktörler 5 maç üst üste kötü gittiği zaman takımdan gönderilme konuları ön plana çıkıyor. Günümüzde sürekli hocalar değişiyor bu sebeplerle. Hocalara da bu yönden hak veriyorum. Teknik direktör genç bir oyuncuyu kazanmak uğruna 2 maçını feda edemeyeceğini düşünerek daha garanti gördüğü insanlara sarılıyor. Çok ince bir çizgi bu. Yurt dışında olduğu gibi planlı olmalı. Başkanın hocaya insiyatif vermesi lazım. Hocanın da insiyatif alıp alt yapıdan oyuncu alıp oynatması lazım. Tabii ki genç kardeşlerimizin de aynaya bakıp kendilerini sorgulamaları gerekiyor. Bu durum proje gibi çıkarsa daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Dışarıdan sürekli yabancı ve olmuş oyuncuları alırsak kendimizi geliştirmezsek burada da ithalat yaparsak sıkıntı yaşarız diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

HABER: ALİ BUDAK

FURKAN SOYALP: ‘TÜRKLER SÜREKLİ STRES ALTINDA’


About TİPOBET 0822
tipobet 0822 kayıt canlı bahis sitesi ile %100 Hoşgeldin bonusu kazanabilirsiniz.

1 Comment on FURKAN SOYALP: ‘TÜRKLER SÜREKLİ STRES ALTINDA’

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*